Aktualności

Automatyczne przełączniki faz

Automatyczne przełączniki faz

Jedną z ciekawszych, opracowanych przez nas konstrukcji , które staly się standardem jest Automatyczny Przełącznik Faz (AZF). Wiele lat temu , kiedy pokazaliśmy na Targach Katowickich pierwsza wersję AZF-1, to zwiedzający nie bardzo rozumieli do czego może być przydatne takie urządzenie. Po kilku latach zaczęto je powrzechnie stosować. Nasze oryginalne, systematycznie unowocześniane wersje, są najprawdopodobniej najlepsze na rynku, a aktualnie przygotowywana do produkcji najnowsza wersja AZF-5 znacznie wyprzedzi dotychczasowe rozwiązania.

Druga wersja AZF-1 produkowana jest do dzisiaj i jest flagową konstrukcją (AZF-10S). Posiada obudowę 4 modułową o szerokości 70 mm do montażu na szynie TH 35. Główna zaletą tej wersji jest niespotykany nigdzie system wzajemnego elektromechanicznego blokowania cewek trzech wewnętrznych przekaźników. Dzięki takiemu rozwiązaniu ograniczono do minimum prawdopodobieństwo spotkania się faz.

Kolejna wersją są nieco tańsze konstrukcje AZF-3 oraz AZF-4. Sprawdzone od wielu już lat , służą niezawodnie w wielu miejscach.Dodatkowym atutem wszystkich wersji automatycznych przełącznikow faz jest posiadanie przełącznika trybu pracy, a więc możliwość wyboru, czy urządzenie ma pracować z priorytetem, czy bez proiorytetu fazy L1.

Obciążalność urządzeń można zwiększyć poprzez przyłączenie trzech zewnętrznych styczników dla wersji AZF-4 oraz AZF-10S. 

Najczęściej wybierana wersją jest AZF-3 , ze względu na prostotę działania, podłączenia oraz male gabaryty ( 3 moduły - 52,5 mm ).

Wersja ta nie ma żadnych regulacji, a 3 wewnętrzne przekaźniki maja juz zwarte styki wyjściowe, więc użytkownik doprowadza tylko sieć trójfazową i wyprowadza do odbiornika 2 przewody zasilające ( faza- L oraz zero-N ).

Pozostałe informacje

25-lecie tworzenia rozwiązań

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi urządzeniami, których katalog niebawem zostanie zaaktualizowany na naszej stronie interenetowej. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego z działem handlowym (+48 506 05 44 04 / 22 649 94 90) ,gdzie mogą Państwo uzyskać wszelkich informacji, dotyczących zmian. Droga mailowa jest do Państwa dyspozycji, pod adresami zamieszczonymi na naszej stronie. ...

AZF-10S

Rozpoczęło się od AZF-1, jako autorskiego rozwiązania firmy POLLIN. Po raz pierwszy zaprezentowany w 1995 roku. Przedstawiona, całkowicie nowatorska konstrukcja AZF-10S szybko znalazła uznanie i zastosowanie w układach automatyki. Z postępującą miniaturyzacją, zmniejszeniu uległy także nasze przełączniki i do dnia dzisiejszego produkowane są w obudowach 3-4 modułowych przeznaczonych do montażu na szyne TH35. Przez 23 lata stał sie wyznacznikiem funkcjonalności ...