Aktualności

Jak uzyskać ciągłość zasilania elektrycznego?

Jak uzyskać ciągłość zasilania elektrycznego?

Tematyka bezpieczeństwa oraz zapewnienia ciągłości zasilania prądem to problem szczególnie istotny, od kiedy upowszechniło się wiele urządzeń elektrycznych, bez których dziś trudno byłoby wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie czy wykonywanie pracy. Polscy producenci urządzeń elektrycznych oferują szereg elementów, które pozwalają odpowiednio przygotować się właśnie na wypadek problemów z dostawami energii lub zakłóceniami napięcia.

Dostępne rozwiązania techniczne

Aby mieć przynajmniej pewność, że ciągłość zasilania prądem elektrycznym zostanie zachowana, warto zaopatrzyć się w urządzenia opracowane z myślą o jego podtrzymaniu.

Automatyczne przełączniki faz

Automatyczny przełącznik faz zapewnia ciągłość zasilania odbiorników jednofazowych w warunkach zastosowania różnych źródeł napięcia czy sieci trójfazowej. Co więcej, czas przelączenia jest bardzo krótki ( poniżej 0,2 s. ), co korzystnie wpływa na komfort użytkowania. Najczęściej do urządzenia podłącza się 3 fazy (L1, L2, L3), co podnosi zakres jego działania w sytuacjach awaryjnych. W przypadku, gdy napięcie spadnie lub go zabraknie na danej fazie, to przełącznik w sposób automatyczny skieruje odbiornik jednofazowy na inna fazę.

Sterowniki załączania rezerwy

Dobrym rozwiązaniem pomagającym zabezpieczyć dostawy energii elektrycznej są również sterowniki załączania rezerwy. Urządzenia te z powodzeniem znajdują zastosowanie przy usuwaniu przerw w zasilaniu wynikających ze złych parametrów sieci. Jest to układ samoczynny, który doskonale sprawdza się w dużych sieciach trójfazowych podatnych na awarie.

Czujnik zaniku faz

Jeśli można mówić o kontroli sieci trójfazowej , to warto zwrócić uwagę na czujnik zaniku fazy. Jest to doskonałe urządzenie, które służy przede wszystkim do zapobiegania potencjalnym awariom silników trójfazowych. Tego typu silnik mogą uszkodzić: zanik fazy poprzez przerwanie obwodu, znaczny spadek napięcia fazowego oraz asymetria napięć. W przypadku wykrycia zmiany parametrów sieci przez czujnik MKF silnik zostaje odłączony od zasilania.

Podsumowanie

Powyższe produkty znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie kluczową kwestią jest uzyskanie ciągłości zasilania elektrycznego. Standardowo stosuje się je w instalacjach obsługujących taki sprzęt jak: klimatyzacja, chłodnia, sieć komputerowa, różnego rodzaju systemy oświetlenia oraz urządzenia medyczne czy różnego rodzaju pompy i sprężarki. Jeśli firma, instytucja czy nawet gospodarstwo domowe wymaga ciągłej i niezakłóconej pracy sprzętu elektrycznego, to warto rozważyć optymalizację instalacji elektrycznej i zainstalowanie elementów umożliwiających podtrzymanie zasilania. Należy pamiętać, że każde z wyżej wymienionych urządzeń powinno być użytkowane zgodnie z przeznaczeniem oraz w odpowiednich warunkach.

Pozostałe informacje

25-lecie tworzenia rozwiązań

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi urządzeniami, których katalog niebawem zostanie zaaktualizowany na naszej stronie interenetowej. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego z działem handlowym (+48 506 05 44 04 / 22 649 94 90) ,gdzie mogą Państwo uzyskać wszelkich informacji, dotyczących zmian. Droga mailowa jest do Państwa dyspozycji, pod adresami zamieszczonymi na naszej stronie. ...

AZF-10S

Rozpoczęło się od AZF-1, jako autorskiego rozwiązania firmy POLLIN. Po raz pierwszy zaprezentowany w 1995 roku. Przedstawiona, całkowicie nowatorska konstrukcja AZF-10S szybko znalazła uznanie i zastosowanie w układach automatyki. Z postępującą miniaturyzacją, zmniejszeniu uległy także nasze przełączniki i do dnia dzisiejszego produkowane są w obudowach 3-4 modułowych przeznaczonych do montażu na szyne TH35. Przez 23 lata stał sie wyznacznikiem funkcjonalności ...