Aktualności

Moduł bezpiecznikowy – jaką funkcję spełnia?

Moduł bezpiecznikowy – jaką funkcję spełnia?

Moduły bezpiecznikowe to jednocześnie proste i skuteczne urządzenia, które chronią przed zbyt wysokim natężeniem prądu pobieranego przez odbiornik. Jest to niezwykle ważne, ponieważ brak obecności bezpiecznika może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia sprzętu, ale również do pożaru. Jakie są funkcje modułu bezpiecznikowego? Gdzie warto je zastosować?

Moduł bezpiecznikowy to zabezpieczenie odbiornika

Każdy moduł bezpiecznikowy to proste w budowie oraz obsłudze urządzenie, które znajduje szerokie zastosowanie w automatyce, przemyśle i innych branżach – wszędzie tam, gdzie używane są silniki, maszyny czy inne urządzenie elektryczne. Stosowanie modułów bezpiecznikowych zapewnia przede wszystkim ochronę przed pobraniem przez odbiornik zbyt wysokiego prądu. Każde urządzenie ma określone maksymalne natężenie prądu, które można mu dostarczyć, jednak w wyniku usterki czy pomyłki, może być ono za wysokie. W pierwszej kolejności generuje to wysoką temperaturę, zagrażając uszkodzeniem lub całkowitym zniszczeniem odbiornika. Brak reakcji na zbyt wysoki prąd to także realne zagrożenie pożarowe.

Moduły bezpiecznikowe są najczęściej zamykane w obudowie z tworzywa samogasnącego. Oprócz ochrony prądowej moduły bezpiecznikowe zwykle posiadają diody, które skutecznie informują o obecności lub braku napięcia, co pozwala na bardzo szybką diagnostykę usterek, nie tylko związanych z przekroczeniem prądu nominalnego urządzenia. Niektóre z modułów bezpiecznikowych dodatkowo gwarantują ochronę przepięciową. Zależy to od potrzeb oraz modelu bezpiecznika.

Stosowanie modułów bezpiecznikowych to prosty sposób na ochronę drogich urządzeń elektronicznych. Wśród ich głównych zalet należy wskazać funkcjonalność, skuteczność oraz szeroki zakres zastosowań.

Pozostałe informacje

25-lecie tworzenia rozwiązań

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi urządzeniami, których katalog niebawem zostanie zaaktualizowany na naszej stronie interenetowej. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego z działem handlowym (+48 506 05 44 04 / 22 649 94 90) ,gdzie mogą Państwo uzyskać wszelkich informacji, dotyczących zmian. Droga mailowa jest do Państwa dyspozycji, pod adresami zamieszczonymi na naszej stronie. ...

AZF-10S

Rozpoczęło się od AZF-1, jako autorskiego rozwiązania firmy POLLIN. Po raz pierwszy zaprezentowany w 1995 roku. Przedstawiona, całkowicie nowatorska konstrukcja AZF-10S szybko znalazła uznanie i zastosowanie w układach automatyki. Z postępującą miniaturyzacją, zmniejszeniu uległy także nasze przełączniki i do dnia dzisiejszego produkowane są w obudowach 3-4 modułowych przeznaczonych do montażu na szyne TH35. Przez 23 lata stał sie wyznacznikiem funkcjonalności ...