Aktualności

Zalety automatów schodowych

Zalety automatów schodowych

Automaty schodowe to proste urządzenia, które sterują oświetleniem. Znajdują zastosowanie w wielu miejscach i posiadają liczne zalety. Dobre oświetlenie jest bardzo ważne, szczególnie w budynkach mieszkalnych takich jak bloki albo kamienice oraz budynkach użytku publicznego (szpitale, hotele, banki). Z tego względu należy zapewnić skuteczny sposób oświetlania, ale także zachować przy tym oszczędność i zwrócić uwagę na aspekty ekologiczne.

Automaty schodowe - czym się charakteryzują?

Automat schodowy jest urządzeniem, które umożliwia załączenie oświetlenia poprzez jedno z dwóch gniazdek na określony czas. Zaprogramowanie czasu włączenia światła odbywa się za pomocą potencjometra zamontowanego na tablicy rozdzielczej albo bezpośrednio w gniazdku. Czas, który można zadać automatowi schodowemu, to zakres od 20 sekund do 10 minut. W ten sposób oświetlenie jest włączone na taki okres, jaki jest potrzebny, bez konieczności niepotrzebnego oświetlania na przykład pustego korytarza albo klatki schodowej. Po wyznaczonym czasie, światło automatycznie gaśnie, ale można je włączyć kolejnym przyciśnięciem włącznika, co jest bardzo wygodne.  Automaty schodowe są zamknięte w wytrzymałych obudowach ze stopniem ochrony IP 20. Niestety, automaty schodowe nie będą kompatybilne z oświetleniem z zapłonnikami elektronicznymi, czyli na przykład neonowym, jarzeniowym lub innymi.

Automaty schodowe - plusy

Niewątpliwą zaletą automatów schodowych jest ich prostota nie tylko w użytkowaniu, ale również w budowie. Nieskomplikowana konstrukcja oraz elektronika pozwala na gwarancję niezawodności i skuteczności tego urządzenia oraz braku usterek. Dodatkowo, automaty schodowe w ciągach komunikacyjnych dają możliwość ekonomicznego, energooszczędnego oraz ekologicznego postępowania, jeśli chodzi o zużycie energii. Dobre oświetlenie to podstawa w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas korzystania na przykład z klatek schodowych, dlatego tak ważne jest, żeby mieć dostęp do źródła światła. 

Pozostałe informacje

25-lecie tworzenia rozwiązań

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi urządzeniami, których katalog niebawem zostanie zaaktualizowany na naszej stronie interenetowej. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego z działem handlowym (+48 506 05 44 04 / 22 649 94 90) ,gdzie mogą Państwo uzyskać wszelkich informacji, dotyczących zmian. Droga mailowa jest do Państwa dyspozycji, pod adresami zamieszczonymi na naszej stronie. ...

AZF-10S

Rozpoczęło się od AZF-1, jako autorskiego rozwiązania firmy POLLIN. Po raz pierwszy zaprezentowany w 1995 roku. Przedstawiona, całkowicie nowatorska konstrukcja AZF-10S szybko znalazła uznanie i zastosowanie w układach automatyki. Z postępującą miniaturyzacją, zmniejszeniu uległy także nasze przełączniki i do dnia dzisiejszego produkowane są w obudowach 3-4 modułowych przeznaczonych do montażu na szyne TH35. Przez 23 lata stał sie wyznacznikiem funkcjonalności ...