AZF-10S
Karta
Katalogowa

AZF-10S

Automatyczny przełącznik faz AZF-10S

Automatyczny przełącznik faz AZF-10S służy do zapewnienia ciągłości pracy odbiorników jednofazowych. 

Potrzebny jest wszędzie tam, gdzie parametry napięcia zasilającego mają istotny wpływ na pracę urządzeń. 
Może współpracować z aparaturą medyczną, oświetleniem podstawowym i awaryjnym, klimatyzacją, urządzeniami chłodniczymi, systemami alarmowymi, sieciami komputerowymi i telekomunikacyjnymi, sieciami telewizji kablowych, monitoringiem itp. 

Do wejścia urządzenia doprowadza się zasilanie z sieci trójfazowej, a z jego wyjścia wyprowadza się napięcie zasilające odbiornik jednofazowy. Układ elektroniczny kontroluje wartość napięcia w sieci i w momencie jego spadku poniżej określonej wartości lub całkowitego zaniku przełącza odbiornik na drugą fazę, a jeżeli ta również jest nieprawidłowa, to bezpośrednio na trzecią. 

AZF-10S posiada przełacznik wyboru trybu pracy, który umożliwia pracę z priorytetem fazy "L1" (będzie zawsze wybrana, gdy będzie miała prawidłowe parametery) lub bez priorytetu tej fazy.

Automatyczny przełącznik faz AZF-10S wykonywany jest w obudowie z tworzywa samogasnącego, przeznaczonej do montażu na szynie TH-35. W urządzeniu zastosowano trzy wielostykowe przekaźniki, co pozwoliło na realizację wzajemnego mechanicznego blokowania stykówDzięki takiemu rozwiązaniu zminimalizowano prawdopodobieństwo załączenia dwóch faz jednocześnie np. w wyniku sklejenia się styków. 

AZF-10S wyposażony jest w regulację progu zadziałania oraz sygnalizację świetlną, informującą, która faza jest aktualnie wybrana. 

UWAGA: AZF-10S pozwala na bezpośrednie zasilanie odbiornika jednofazowego lub na sterowanie trzema zewnętrznymi stycznikami (w przypadku dużej mocy odbiornika). 

Cewki styczników powinny być na napięcie 230 V AC.

Zasilanie 3x400/230 V 50 Hz+N
Próg zadziałania regulowany 180-210 V
Temperatura pracy -15°C / +40°C
Listwa zaciskowa 2,5 mm2, system windowy
Obudowa tworzywo samogasnące, szyna TH 35
Wymiary obudowy 4 moduły ( 70 mm )
Stopień ochrony IP20
Siła dokręcania śrub max 0,5 Nm
Histereza ok. 10V
Czas przewy przyłączeniowej ok. 200 ms( opcja <100ms)
Max. prąd obciążenia rezystancyjnego 10 A ( bezposrednie zasilenie odbiornika jednofazowego ), dowolny przy zastosowaniu zewnetrznych styczników ( cewki na napiecie 230V)
Rodzaj zabezpieczenia wzajemne elektromechaniczne blokowanie styków
Zapytaj o ten produkt