Automatyczny przełącznik faz AZF-4
Karta
Katalogowa

Automatyczny przełącznik faz AZF-4

Automatyczny przełącznik faz AZF-4

Automatyczny przełącznik faz AZF-4 służy do zapewnienia ciągłości pracy odbiorników jednofazowych.

Potrzebny jest wszędzie tam, gdzie parametry napięcia zasilającego mają istotny wpływ na pracę urządzeń. 
Może współpracować z aparaturą medyczną, oświetleniem podstawowym i awaryjnym, klimatyzacją, urządzeniami chłodniczymi, systemami alarmowymi, sieciami komputerowymi i telekomunikacyjnymi, sieciami telewizji kablowych, monitoringiem itp. 

Do wejścia urządzenia doprowadza się zasilanie z sieci trójfazowej, a z jego wyjścia wyprowadza się napięcie zasilające odbiornik jednofazowy. Układ elektroniczny kontroluje wartość napięcia w sieci i w momencie jego spadku poniżej określonej wartości lub całkowitego zaniku przełącza odbiornik na drugą fazę, a jeżeli ta również jest nieprawidłowa, to bezpośrednio na trzecią. 

AZF-4 posiada przełącznik wyboru trybu pracy, który umożliwia pracę z priorytetem fazy "L1" (będzie zawsze wybrana, gdy będzie miała prawidłowe parametry) lub bez priorytetu tej fazy.

Jeżeli została wybrana faza ,np. L2 i jest ona prawidlowa, to nie nastąpi przełączenie na fazę L1 mimo jej powrotu - co w praktyce oznacza mniej przełączeń.

Automatyczny przełącznik faz AZF-4 wykonywany jest w obudowie z tworzywa samogasnącego, przeznaczonej do montażu na szynie TH-35. 

AZF-4 wyposażony jest w regulację progu zadziałania oraz sygnalizację świetlną, informującą, która faza jest aktualnie wybrana. 

UWAGA: AZF-4 pozwala na bezpośrednie zasilanie odbiornika jednofazowego lub na sterowanie trzema zewnętrznymi stycznikami (w przypadku dużej mocy odbiornika). Cewki styczników powinny być na napięcie 230 V AC.

Do urządzenia , zamiast sieci trójfazowej, można przyłączyć dwa lub trzy źródła zasilania 230V pod warunkiem wspólnego zera "N".

Zasilanie 3x400/230 V 50 Hz+N
Próg zadziałania regulowany 180-210 V
Histereza ok. 10V
Temperatura pracy -15°C / +40°C
Listwa zaciskowa 2,5 mm2, system windowy
Obudowa tworzywo samogasnące, szyna TH 35
Wymiary obudowy 3 moduły
Siła dokręcania śrub max 0,5 Nm
Stopień ochrony IP20
Czas przewy przełączeniowej ok. 150 ms
Max. prąd obciążenia rezystancyjnego 16 A ( bezposrednie zasilenie odbiornika jednofazowego ), dowolny przy zastosowaniu zewnetrznych styczników ( cewki na napiecie 230V)
Zapytaj o ten produkt