07/07/2020

MROK-16M, czyli najmniejszy wyłącznik zmierzchowy na rynku

Skutecznie oświetlona reklama, witryna czy baner wspomagają działania marketingowe. Urządzenia elektryczne, w tym również lampy, lampiony czy latarnie załączane samoczynnie po zmroku mogą być w wielu sytuacjach bardzo pomocne. W jaki sposób MROK-16M pomaga najwygodniej uzyskać zautomatyzowaną instalację oświetleniową?

Dyskretny wyłącznik zmierzchowy.
Wyłącznik MROK-16M jest najmniejszym zmierzchowym automatem dostępnym na rynku. Umożliwia regulację progu zadziałania w zakresie od około 2 do 50 LUX. Czas opóźnienia wynosi około 20 sekund. Ma również stopień ochrony IP65, czyli zwiększona odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Co więcej, urządzenie ma pięcioletnią gwarancję producenta. Sprawdzi się w wielu zastosowaniach, a dzięki swoim niewielkim wymiarom nie jest zbyt widocznym elementem instalacji i może dyskretnie pełnić swoją rolę.

Do czego służy wyłącznik zmierzchowy MROK-16M?.
MROK-16M to praktyczny sposob na automatyczne włączanie i wyłączanie oświetlenia w rytm wschodu i zachodu Śłońca, a także w zależności od panujących warunków atmosferycznych ( np. zaciemnienia w ciągu dnia lub burzy). Jest on niewielkich rozmiarów i umożliwia instalację w standardowych obwodach elektrycznych 230V. Rozwiązanie takie jest z pewnością wygodniejsze w wielu przypadkach niż programowalne czasowo włączniki, gdyż włączenie uzależnia od faktycznie panujących warunków świetlnych, nie zaś określonych przedziałów czasowych. Automaty MROK-16M mimo swych niewielkich wymiarów mogą służyć do włączania o zmierzchu i wyłączania o świcie instalacji o różnych obciążeniach, na przykład witryn, reklam, oświetlenia domu czy ulicznego, a także dekoracji okolicznościowych.

Montaż i regulacja wyłączników zmierzchowych.
Automat zmierzchowy MROK-16M winno się montować w miejscu, do którego nie dociera załączane przez niego światło, jak i inne sztuczne źródła światła. Montaż tego modelu jest możliwy na podłożu, ścianie lub innej powierzchni. Regulacja progu zadziałania następuje z użyciem łatwo dostępnego pokrętła, oraz znajdującej się pod nim bezzwłocznie działającej czerwonej diody LED.

Wyłączniki zmierzchowe to wygodne elementy instalacji elektrycznych ułatwiające obsługę oświetlenia. Kompaktowy wyłącznik zmierzchowy MROK-16M idealnie wpisuje się w wyposażenie wielu miejsc, w których włączenie światła wraz ze zmrokiem jest koniecznością, lub gdy chodzi o podkreślenie estetyki oświetlanego elementu.