Automaty schodowe

Zastosowanie


Służą do automatycznego wyłączania oświetlenia po upływie nastawionego czasu, np na klatkach schodowych. Niezwykle prosty w obsłudze automat schodowy, może być używany zarówno w instalacji 3- jak i 4-żyłowej. Urządzenie moze pracować z przyciskami podświetlanymi ( sumaryczny prąd neonówek w przyciskach ≤ 2mA )

Zasada działania
Nacisnięcie przycisku włączającego oświetlenie powoduje jednocześnie podanie zasilania na wyłącznik urządzenia WS-1S/-1Si, który natychmiast zaczyna odliczac nastawiony czas. Po upływie tego czasu nastepuje wyłączenie oswietlenia i jednocześnie odłączenie zasilania wyłącznika WS-1S/-1Si (wylącznik schodowy nie pobiera energii elektrycznej w stanie "czuwania")

 

 
 

Dlaczego wybrać automat schodowy?


Jeśli chcą Państwo zaoszczędzić środki pieniężne, warto zastanowić się właśnie nad wyborem automatów schodowych, które mogą w prosty sposób sprawić, że rachunki za prąd będą niższe, a komfort korzystania z oświetlenia pozostanie taki sam. Zasada działania takich urządzeń jest bardzo prosta. Jak sama nazwa wskazuje automaty schodowe działają w sposób samoczynny, co zwalnia użytkowników z obowiązku zapalania i gaszenia oświetlenia. Dzięki temu urządzeniu wyłączy się ono automatycznie po odliczeniu zastawionego czasu, bez naszego udziału, no może poza faktem, że musimy pojawić się na klatce schodowej, by oświetlenie mogło zostać włączone.

Warto również wziąć pod uwagę prostą konstrukcję takiego urządzenia, które można zainstalować zarówno w domu, jak i w biurze oraz w dowolnym budynku. Nierzadko zdarza się, że jesteśmy odpowiedzialni za zużycie prądu w danym miejscu, z którego korzystają też inne osoby. Zamiast inwestować w różnego rodzaju tabliczki informacyjne mówiące o tym, by gasić za sobą światło, można po prostu zdecydować się na automaty schodowe.

 

 
 

Oszczędność i wygoda


Jest to pewne rozwiązanie, gdyż takie urządzenia bardzo rzadko ulegają awarii. Jeśli więc musimy wyjechać i pozostawić dany budynek w innych rękach, możemy cały czas mieć na uwadze to, by w danym obiekcie zużywało się jak najmniej prądu. Zresztą z urządzeń tych można z powodzeniem korzystać nie tylko wtedy, gdy chcemy włączać i automatycznie wyłączać światło na schodach. Przydają się również do oświetlania korytarzy czy innych miejsc, z których rzadko się korzysta, a których oświetlenie jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania w danym budynku.