Wyłączniki bistabilne

Zastosowanie wyłączników bistabilnych


Wyłączniki bistabilne służą do włączania i wyłączania urządzeń za pomocą dowolnej liczby przycisków. Oferowany przez nas przekaźnik bistabilny WBI-1S/-1Si automatycznie rozpoznaje sygnał sterujący (zero fazowe "N" lub faza "L"). Pozwala on również na włączanie i wyłączanie oświetlenia (lub innych odbiorników) za pomocą dowolnej liczby połączonych równolegle przycisków ( włączników chwilowych ). Współpracuje także z przyciskami podswietlanymi (sumaryczny prąd neonówek w przyciskach ≤ 2mA)
Przekaźnik WBI-1S/-1Si
 zapobiega samoczynnemu załączeniu sterowanych odbiorników po ustaniu zaniku napięcia.
Dodatkowo, wyłącznik bistabilny WBI-1Si  posiada styk o zwiększonej odporności na prąd udarowy (80A/2oms).
Jego ważną zaletą jest możliwość bezpośredniego sprawdzenia działania urządzenia za pomocą przycisku "TEST", znajdującego się na froncie urządzenia.

 

Zobacz rownież inne rozwiązania sterowania oświetleniem

 

 

 

Dlaczego wybrać wyłącznik bistabilny?


Wyłączniki bistabilne to doskonałe urządzenia, dzięki którym można zaoszczędzić energię, ponieważ pobierają one prąd tylko przez chwilę. Zużywają ją natomiast tylko wtedy, gdy wykonywana jest konkretna praca, a więc zamykanie, otwieranie czy przełączanie styków.
Przekaźnik bistabilny, który jest dostępny w naszej ofercie, to urządzenie o wielu możliwościach, dlatego też ma bardzo szerokie zastosowanie. Z powodzeniem można go zainstalować na klatkach schodowych, w korytarzach, halach, sypialni czy w innych miejscach, w jakich oświetlenie nie zawsze powinno być włączone, a tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.
Największą zaletą przekaźnika bistabilnego jest to, że można dzięki niemu włączać i wyłączać urządzenie elektryczne za pomocą dowolnej liczby przycisków, które będą znajdować się w różnych miejscach. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza w takiej przestrzeni, gdzie mamy do czynienia z większą grupą ludzi.

 

 
 

Uniwersalny wyłącznik bistabilny


Nie można też zapominać o tym, że wyłącznik bistabilny, który jest dostępny w naszym asortymencie, to produkt uniwersalny. Można nim bowiem sterować albo fazą „L”, albo „N”, co sprawia, że instalacja, jak i codzienne korzystanie z takiego urządzenia, jest niezwykle komfortowe. Jest to bardzo ważne zważywszy na to, że zależy nam nie tylko na oszczędzaniu energii elektrycznej, ale również i na poczuciu bezpieczeństwa. Jeśli wybierzemy przekaźnik bistabilny, możemy liczyć na to, że uda się w stu procentach spełnić te dwa warunki.

Pomimo tego, że jest to zaawansowane urządzenie, w obsłudze pozostaje bardzo proste. Z tego też powodu można je z powodzeniem zainstalować nie tylko w zakładzie przemysłowym, ale również w domu jednorodzinnym. Przekonamy się, że można dzięki niemu jeszcze lepiej zarządzać energią, z jakiej korzystamy, kiedy na przykład oświetlamy poszczególne przestrzenie i pomieszczenia.