Wskaźniki napięcia

Rodzaje wskaźników napięć


W całym gąszczu przewodów instalacji , w przypadku awarii , wymagany jest osprzęt pomiarowy do odnalezienia konkretnej fazy a właściwie jej braku. Często wiąże się to z rozbieraniem instalacji oraz pracochłonnym jej składaniu. Rozwiązaniem, które oszczędzi nasz czas i zdecydowanie ułatwi kontrolowanie stanu sieci oraz wartości w niej obecnych są wskaźniki napięcia (WN-1/-3/-3K/-3ZP/-33/-33P/-3M/-3MK/-3F/-3FK).
Dostępne są modele do kontrolowania sieci jednofazowej (WN-1), oraz trójfazowej (WN-3), z różnokolorowymi diodami sygnalizującymi obecność napięcia (WN- 3K/-3MK/-3FK), jedno modułowe oraz o szerokości połowy modułu (WN-3M/3MK), do kontrolowania oraz informowania o wartościach w sieci oraz w przypadku awarii: asymetria , zwarcie faz, nieprawidłowa kolejność faz (WN-33P/33). Kolory jakie występują w naszych wskaźnikach to czerwony i zielony oraz trójkolorowe zestawy ; czerwony, pomarańczowy oraz zielony. Każdy wskaźnik opracowany jest pod kątem widoczności w trudnych warunkach pracy z wyraźnie widocznymi świecącymi diodami w kolorze czerwonym (WN-3W), oraz zielonym (WN-3FG).
Wskaźnik napięć, potocznie zwany „ lampką” , to niedrogie rozwiązanie oraz niezwykle proste w montażu urządzenie do sprawnego kontrolowania stanu sieci jedno lub trójfazowej

 

 
 

Zastosowanie wskaźników napięć


Wskaźniki napięcia, które są dostępne w naszej ofercie, działają niezawodnie nawet w trudnych warunkach. Są to urządzenia, którym można w pełni zaufać, dlatego też zamiast rozbierać instalację na czynniki pierwsze, najlepiej zdecydować się właśnie na wskaźniki napięcia.

Bardzo szybko wskażą one, gdzie nie ma fazy, co znacznie uprości wszystkie czynności związane z koniecznością jej przywrócenia. Ze względu na to, że za pomocą diod można dowiedzieć się, gdzie występuje napięcie, korzystanie z takiego urządzenia jest niezwykle łatwe i komfortowe. Warto również podkreślić, że wskaźnik napięcia jest urządzeniem niezwykle uniwersalnym, ponieważ możemy go stosować w dowolnych rozdzielnicach wnętrzowych średniego napięcia, by stwierdzić obecność lub brak napięcia.

Jeśli chodzi o sposób instalacji takiego urządzenia, to wskaźnik napięcia powinien być zamontowany w takim miejscu, w którym możemy liczyć na właściwe dla niego warunki środowiskowe, określone w danych technicznych. Zanim zaczniemy z niego korzystać, musimy upewnić się co do tego, że został prawidłowo zamocowany. Powinien również zostać zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

 
 

Sprawne wykrycie braku fazy


Po zainstalowaniu urządzenia nie musimy już praktycznie nic więcej robić – jedynie sprawdzić, która z zamontowanych instalacji jest pozbawiona fazy. Będziemy mogli to stwierdzić odczytując sposób, w jaki wyświetli się dioda na panelu zewnętrznym. W naszej ofercie dostępne są różne wskaźniki napięcia, które pokrótce scharakteryzowaliśmy. Jeśli jednak będą mieli Państwo jakieś pytania, bądź wątpliwości, służymy naszą wiedzą i doświadczeniem.