Tester ciągłości przewodów

Zasada działania


Tester przewodów TP-1 służy do badania przewodów (nie będących pod napięciem), umożliwiając tym samym wykrywanie przerw lub zwarć w przewodach, a także identyfikację poszczególnych przewodów w wiązkach. Może być również stosowany do sprawdzania bezpieczników, przewodów koncentrycznych, przedłużaczy, itp.
Tester wyposażony jest w sygnalizator dzwiękowy i diodę świecącą LED (zasilanie z wewnętrznej baterii).
Dotykając koncówkami testera TP-1 do końcówki badanego przewodu powodujemy zamknięcie obwodu i zadziałanie sygnału akustycznego z jednoczesnym zaświeceniem się diody czerwonej (jeżeli dany przewód nie jest uszkodzony).

 

 
 

Zastosowanie testera ciągłości przewodów


Testery ciągłości przewodów zdecydowanie ułatwiają pracę. Przede wszystkim jest to niezwykle poręczne urządzenie, którego możemy używać praktycznie wszędzie tam, gdzie podejrzewamy uszkodzenie przewodu. W przeciwieństwie do innych urządzeń tego typu, ten sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze.

Do niewątpliwych zalet można zaliczyć fakt, że tester ciągłości przewodów jest urządzeniem o niewielkich rozmiarach. Poręczne urządzenie zawsze więc będziemy mogli mieć w zasięgu ręki. Jest również łatwe w ewentualnym transporcie, a co najważniejsze, bardzo rzadko ulega awarii. Dodatkowym atutem jest to, że tester ciągłości przewodów jest zasilany baterią. W ten sposób będziemy mogli skorzystać z tego urządzenia zawsze wtedy, gdy będzie to wskazane, a nie wtedy, gdy będzie można podłączyć tester do prądu.

 

 
 

Sygnał dźwiękowy powiadomi o niesprawności przewodu


Kompaktowe urządzenie ma również nieskomplikowaną budowę, a jego działanie opiera się na bardzo prostym mechanizmie. Mianowicie, jeśli okaże się, że przewód nie jest w pełni sprawny, otrzymamy sygnał dźwiękowy, który to potwierdzi, a także sygnał świetlny.

Warto zauważyć, że lampka ta świeci się na tyle jasno, że jest widoczna również z większej odległości. Nie sposób więc nie zauważyć takiego sygnału, kiedy sprawdza się przewód pod kątem jego zdatności do użycia. Jeśli więc zależy nam na tym, by jak najszybciej sprawdzić dany przewód i mieć stu procentową pewność, czy nie jest on w jakimś miejscu przerwany, najlepiej zdecydować się właśnie na tester ciągłości przewodów, który jest dostępny w naszej ofercie.