Automatyczny przełącznik faz AZF-4

Automatyczny przełącznik faz AZF-4Automatyczny przełącznik faz AZF-4 służy do zapewnienia ciągłości pracy odbiorników jednofazowych. Potrzebny jest wszędzie tam, gdzie parametry napięcia zasilającego mają istotny wpływ na pracę urządzeń. Może współpracować z aparaturą medyczną, oświetleniem podstawowym i awaryjnym, klimatyzacją, urządzeniami chłodniczymi, systemami alarmowymi, sieciami komputerowymi i telekomunikacyjnymi, sieciami telewizji kablowych, monitoringiem itp. Do wejścia urządzenia doprowadza się zasilanie z sieci trójfazowej, a z jego wyjścia wyprowadza się napięcie zasilające odbiornik jednofazowy. Układ elektroniczny kontroluje wartość napięcia w sieci i w momencie jego spadku poniżej określonej wartości lub całkowitego zaniku przełącza odbiornik na drugą fazę, a jeżeli ta również jest nieprawidłowa, to bezpośrednio na trzecią.
 
AZF-4 posiada przełącznik wyboru trybu pracy, który umożliwia pracę z priorytetem fazy "L1" (będzie zawsze wybrana, gdy będzie miała prawidłowe parametry) lub bez priorytetu tej fazy.
Jeżeli została wybrana faza, np. L2 i jest ona prawidlowa, to nie nastąpi przełączenie na fazę L1 mimo jej powrotu - co w praktyce oznacza mniej przełączeń.
Automatyczny przełącznik faz AZF-4 wykonywany jest w obudowie z tworzywa samogasnącego, przeznaczonej do montażu na szynie TH-35. 
AZF-4 wyposażony jest w regulację progu zadziałania oraz sygnalizację świetlną, informującą, która faza jest aktualnie wybrana. 
UWAGA: AZF-4 pozwala na bezpośrednie zasilanie odbiornika jednofazowego lub na sterowanie trzema zewnętrznymi stycznikami (w przypadku dużej mocy odbiornika). Cewki styczników powinny być na napięcie 230 V AC.

Do urządzenia, zamiast sieci trójfazowej, można przyłączyć dwa lub trzy źródła zasilania 230V pod warunkiem wspólnego zera "N".

AZF-4-dane.png

Inne produkty w tej kategorii